בדקנו מהו הטאבלט הכי טוב בעולם לשנת 2020 – iPad Pro 12.9

אפל מתמקמת בראש רשימת הטאבלטים בעולם לשנת 2020 עם טאבלט מפתיע: דגם 2018!

הטאבלט הכי טוב בעולם גם בשנת 2020!

לאחר עבודה מאומצת וסקירה מקצועית של מגוון של טאבלטים חדישים מכל החברות המובילות, אנו גאים להציג בפניכם את התוצאה: האייפד פרו 12.9 משנת 2018, הוא הטאבלט הכי טוב שתוכלו להשיג היום – בשנת 2020.

כבר מזמן אנשים הפסיקו לשאול האם איכות המחשבים עולה על איכות הטאבלטים , מכיון שהתשובה ברורה: לא, חד משמעית. הטאבלטים של ימינו כל כך איכותיים ואנשים משתמשים בהם לכל סוגי המטרות. עסקים, משחקים, וידיאו וכל השימושים שקיימים במחשב.

בראש הרשימה של הטאבלטים המעולים שקיימים היום בשוק, נמצא האייפד פרו 12.9 המעולה.

בדקנו את הטאבלטים הכי חדישים של החברות המתחרות סמסונג, מייקרוסופט, גוגל, אמזון, Huawei, שיאומי ועוד. גם מבין האייפדים של אפל (כולל דגמי 2019), הדגם של 2018 עלה על כולם באיכותו.

לא בהכרח שהטאבלט הזה יתאים לכם באופן אישי מבחינת המחיר, המבנה, מערכת ההפעלה וכו', וגם את השיקולים האלה נציג בפניכם כאן.

כאן נציג בפניכם מפרט מלא של ה-iPad Pro 12.9 יחד עם היתרונות שלו והסיבות שבגללם הוא עקף את הדגמים המובילים של אפל ושל החברות המתחרות…

מפרט טכני

משקל:631 גרם
גודל: 280.6x 214.9×5.9 מ"מ
מערכת הפעלה: iPadOS 13.1
גודל מסך:12.9 אינץ'
רזולוציה: 2048×2732 פיקסלים
מעבד: Apple A12X Bionic
RAM: 6-4 ג'יגה
נפח אחסון: 64/256/512 ג'יגה עד טרה בייט
סוללה: 9720 mAh
מצלמה אחורית: 12 מגה פיקסל
מצלמה קידמית: 7 מגה פיקסל
תמיכה ברשת סלולארית: בחלק מהדגמים

המפרט הטכני שלו פשוט מדהים, וכבר ניתן להתחיל לראות עד כמה הטאבלט הזה מעולה.

מחיר מול שווי

המחיר של האייפד פרו 12.9 נע בין 4000₪ ל-8000₪. בעוד שאת הדגמים הזולים עם נפח אחסון נמוך באופן יחסי ועם WiFi בלבד המחיר עומד על 4000 שקל, מי שרוצה את הטופ עם טרה בייט אחסון, יאלץ להוציא הרבה יותר כסף. מה גם שעל תמיכה ברשת סלולארית תאלצו להוסיף עוד כמה מאות שקלים.

אז אמנם ניתן לקצץ בהוצאות ולשלם אלף שקל פחות ולקנות את אותו דגם בדיוק, רק עם מסך קטן יותר – אנחנו מתכוונים כמובן ל-iPad Pro 11 שהמסך שלו קטן במקצת.
אבל השנה, אפל הוציאה דגם טאבלט חדש זהה כמעט לחלוטין לאייפד פרו 12.9 שנמכר בחצי מחיר (!!!). ל-iPad Air שיצא השנה יש את אותו מעבד כמו של האייפד פרו 12.9, והוא גם מהיר כמוהו, וכל ההבדל הוא שיש לו מסך טיפה יותר קטן (הפרש של שתי אינץ')

הטאבלטים החדישים של החברות האחרות גם בהם ההבדל הוא מזערי ביחס לאייפד פרו 12.9. קחו לדוגמא את ה-Galaxy Tab S6 של סמסונג שגם המחיר שלו נמוך משמעותית וגם הוא מהיר מאוד, אמנם לא כמו האייפד אבל ההבדל זניח. המסך שלו גם טיפה יותר קטן, והוא בגודל של האייפד אייר (10.5 אינץ').

אז האם הטאבלט הזה מתאים לכל אחד? ממש לא. הוא מתאים רק למקצוענים ולבעלי תקציב גבוה במיוחד. לאנשים מהשורה הוא ממש לא מומלץ ועדיף לקנות את האייפד אייר, שאגב הוא הטאבלט הכי מומלץ שלנו.

קרדיט – t3.com

עיצוב

השדרוג העיקרי של האייפד הזה הוא הגודל של המסך. המסך הרבה יותר גדול מהאייפדים הקודמים, בעוד שהיחס לגודל הכללי פוחת באופן ניכר, כשאפל מחליטה לקצץ באופן משמעותי את השוליים, ולהוריד את כפתור הבית. כעת, הגודל של מסך הטאבלט קרוב לגודל של מחשב נורמטיבי.

יש לכם ידיים קטנות? כחו את הדגם הקטן יותר. דגם ה-12.9 אינץ' פשוט לא יהיה לכם נח.

בצעד מוזר למדי, אפל הסירה גם את שקע האוזניות, דבר שרבים יתמרמרו על כך – ובצדק, אבל רובינו עברנו כבר לאוזניות בלוטוס כך שהחיסרון לא כזה גדול. מה גם שניתן להזמין ממיר לשקע אוזניות 3.5 מ"מ במחיר מוזל בלחיצה על הקישור – כאן

האייפד הזה דק מאוד עם עובי של 6 מ"מ בלבד. גם המשקל הנמוך שלו – 631 גרם בלבד, עם עוד שני גרמים בודדים בדגם עם התמיכה ברשת הסלולרית, הופך אותו לטאבלט נח ונייד במיוחד למרות ממדיו הגדולים יחסית.

ביחס לדגם ה-11 אינץ', אייפד אייר והטאב S6 של סמסונג הוא מעט יותר כבד, אבל לא באופן משמעותי. גם הטאבלט הטוב ביותר של מיקרוסופט, ה- SurFace Go קל בכ-100 גרם מהאייפד פרו 12.9, אבל שוב, זה לא משמעותי.

ביחס לטאבלט המאוד עוצמתי של מיקרוסופט, ה- SurFace Pro 7 והטאבלט המעולה של גוגל ה- Pixel Slate הוא קל יותר וגם דק יותר מהם.

דבר מעניין ששמנו לב (אבל לא בהכרח משמעותי), זה שאפל עיצבה את צדדי האייפד באופן ישר ולא באופן מעוגל כמו הדגמים הקודמים. זה לא משמעותי, אבל השינוי מהדגמים הקודמים לכד את עינינו.

עוד נתון מעניין – חלק מדגמי האייפד יצאו מפס הייצור מעט פגומים, כשהאייפדים מעט מעוקלים ואפל גם הודתה בטעות. כיום, שנה לאחר ההשקה סביר להניח שלא תתקלו במוצר כזה, אבל אם בכל זאת שמתם לב שאייפד שקניתם פגום, אל תתמהמהו ותיגשו לחנות, שם תוכלו להחליף את האייפד הפגום באחד תקין.

העיפרון הייחודי

שדרוג משמעותי הוא שכעת העיפרון מתחבר באופן מגנטי לצד האייפד והוא נטען תוך כדי. זהו יתרון משמעותי שלא ניתן לזלזל בו. המגנט שעל צד הטאבלט חזק מספיק, כך שתוכלו לשמור באופן קבוע את העיפרון על הטאבלט, ולהיות בטוחים שהוא לא יאבד.

השימוש בעיפרון מהיר ונח, שלא כמו העיפרון הישן שהיה נתקע לפעמים, והשימוש בו לא היה חלק.

המבנה החדש של העיפרון מקל על האחיזה שלו, והוא מאוד נח. לחיצה כפולה על קצה העיפרון תאפשר לכם להפעיל כלים מסוימים באופן מקוצר ונח. הבשורה הרעה היא שהעיפרון הישן לא יעבוד על הדגמים החדשים ולהיפך, ועל עיפרון חדש תצטרכו להוציא עוד כמה מאות שקלים.

מסך ושמע

נתחיל עם העובדה שהמסך הזה פשוט נראה טוב – ומאוד טוב. הרזולוציה הגבוהה שלו, הבהירות וקצב הרענון המהיר שלו פשוט מדהימים. ביחס ל Tab S6 של סמסונג, קצב הרענון מהיר בהרבה, וגם המשחקים הכי מורכבים, תשחקו באופן הכי חלק.

לא צריך להאריך הרבה כדי להבין שהמסך הזה פשוט מטורף, ומעניק חווית שימוש מעולה.

ארבעת הרמקולים שלו פשוט מטורפים. בכל פינה נמצא רמקול מאוד חזק, איכותי, וברור, פשוט אין דברים כאלה.

יש לאייפד גם חמישה מיקרופונים מעולים שגורמים לשיחות FaceTime עם חברים להיות ברורות ומהנות (כמובן שזה חסרון אם אתם מדברים עם מישהו שלא הייתם רוצים שישמע את מה שאתם אומרים…). גם לסירי הדבר מועיל, ואתם יכולים לומר "היי סירי" ולהדליק את סירי ממרחק של כמה מטרים.

אנחנו ב-Val קוראים לטאבלט הזה "אייפד טראמפ". הוא גבוה, רחב ומאוד קולני.

"אייפד טראמפ". גבוה, רחב ומאוד קולני.

מהירות ועוצמת המעבד

מעבד Apple A12X הוא מאוד עוצמתי, זה ברור. הביצועים שלו טובים יותר מרוב המחשבים הניידים החדישים, והוא יבצע במהירות כל פקודה שתנחיתו עליו. אם נשווה אותו למקבוק פרו החדש של אפל, התוצאה תהיה כמעט זהה – בעוד שההפרש במחיר בין הטאבלט ללפטופ הוא כ-8000 שקל…

במבחן Geekbench, נרשם כי האייפד פרו עוקף במהירות את המחשב XPS 13 של דל , בעוד שהמחשב הזה נחשב ללפטופ הכי טוב בעולם, כפי שנפרסם בקרוב.

גם השנה, כמו בשנה שעברה האייפד פרו הוא הטאבלט הטאבלט הטוב ביותר, אך ייתכן שנמליץ למקצוענים ממש על ה-Surface Go או על ה-Surface Pro של מייקרוסופט.
הם אומנם מהירים פחות, אבל לשימוש כבד עם ריבוי משימות, הם יעשו עבודה טובה יותר.

ראה כאן – ברשימת הטאבלטים הטובים ביותר

היתרון הכי גדול כפי שכבר הזכרנו, זהו הגודל. ניתן לפתוח קבצים זה לצד זה, כשהם עדיין יהיו בגודל סביר למדי, וזהו היתרון הגדול של האייפד הזה.

עוד פלוס גדול, התמיכה בסרטים ברזולוציה 4K תאפשר לכם צפייה ביותר סרטים איכותיים ומהנים יותר.

חיי סוללה

עם כל העוצמה שיש לו, והאפשרות שלו להתמודד עם ריבוי משימות, חיי הסוללה שלו ארוכים באופן מדהים, ותוכלו לעבוד איתו שעות ארוכות בלי שהסוללה תיגמר.

הטעינה היא מהירה יחסית. אתם מטעינים אותו במהירות, והוא נשאר לפעול כ-13 שעות ברציפות.

בשורה התחתונה

אמנם זהו הטאבלט הכי טוב בעולם, אבל זה לא אומר שהוא הכי משתלם בעולם.

אם אתם רוצים טאבלט איכותי, מהיר ועוצמתי, יש לכם את האייפד אייר שהתכונות שלו זהות לאייפד פרו חוץ מגודל המסך, והוא נמכר בחצי מחיר.

למי שמחפש עוצמה, בשבילו מומלץ לקחת את אחד מהטאבלטים החדישים של מייקרוסופט ה-Surface Go או ה-Surface Pro.

אבל אם לאייפד הזה יש את התכונות שאתם צריכים – לכו על זה. אמנם יש לנו עליו הרבה ביקורת, אבל תחל'ס הוא טאבלט מהיר ועוצמתי בטירוף, ומבטיחים לכם שלא תתחרטו.

אם מישהו מתלבט בין האייפד פרו למקבוק אייר, אנחנו ממליצים על האייפד הזה, כמובן בלי לשכוח לקנות גם מקלדת.

מחיר – 3969₪. לקניה לחץ כאן
מחיר דגם הטרה בייט + תמיכה ברשת סלולארית – 6649₪ לקניה לחץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Instagram